Yüksekokulumuz tarafından “Fizyoterapide Su İçi Uygulamalar” konulu 3.Bahar Sempozyumu düzenlendi. 26 Mayıs 2014 tarihinde Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen sempozyum, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güray Erener, çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenci tarafından takip edildi.
Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Üniversitemiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Rana Erdem, hem eğitim faaliyetlerine devam etmekte olduklarını hem de Kırşehir’deki insanlara sağlık hizmeti verdiklerini söyledi. Suyun iyileştirme amaçlı kullanımının insanlık tarihi kadar eski olduğuna dikkatleri çeken Rana Erdem, Türkiye’nin nitelik ve nicelik yönünden çok önemli kaynaklara sahip olduğunu ve bu kaynakların kullanılması gerektiğini dile getirdi. Yoğun katılımın olduğu sempozyuma, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fzt. Derya Özer Kaya,  Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nursel İlçin,  Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emine Eda Kurt, Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı öğretim elemanları Uzm. Fzt. Barış Gürpınar ile Uzm. Fzt. Deniz Bayraktar konuşmacı olarak katıldı.
Sempozyumun öğleden sonraki bölümünde ise Uzm. Fzt. Barış Gürpınar yüksekokulumuz havuzunda katılımcılarla workshop çalışması yaptı.